Apple Pay Nasıl Ayarlanır? İphone, İpad ve Mac’lere Nasıl Kart Eklenir?
Apple Pay, mağazalarda ve çevrimiçi portallarda nakit ödemenin yapılmasında kullanışlı bir yöntemdir.

Apple Pay, mağazalarda ve çevrimiçi portallarda nakit ödemenin yapılmasında kullanışlı bir yöntemdir. Bu kapsamlı bilgileri izleyerek, iPhone, iPad, & Mac’e Apple Pay ve Kredi ve Ön Ödemeli Kartlar ekleyin.

Apple Pay, yanınızda para taşıma ihtiyacınızı ortadan kaldıran inanılmaz bir mobil ödeme servisidir. İhtiyacınız olan tek şey Apple Pay’ı kurmak ve iPhone, iPad  ve Mac’e kredi kartı / bankamatik kartı ve ön ödemeli kartlar eklemek. Her şey kurulduktan sonra iOS cihazınızın yardımıyla çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme yapabilirsiniz.

Apple Pay işlemleri gerçekleştirmek için Near Field Communication (NFC) kullanır. Dokunmatik Kimliğiniz veya Parolanız yetkilendirme olarak kullanılır; Bu, cihazınız asla bulutla senkronize edilmediğinden, finansal bilgilerinizin cihazınızda güvende olduğu anlamına gelir. Ayrıca perakendeciler veya geliştiriciler, ödeme anında bir kez jetonlar kullanıldığı için kredi / bankamatik kartı bilgilerinizi asla tanımazlar.

Pek çok avantajı sayesinde iOS cihazınızda Apple Pay’ı kurmanız ve finansal ayrıntılarınızı iPhone, iPad  ve Mac’e eklemeniz akıllıca olacaktır.

Apple Pay’ı kurmadan önce uygun bir cihaza (son çıkan iOS ve macOS ile güncellenir), kartlarınıza ve bir Apple kimliğinize sahip olmanız gerekir.

Herhangi bir iOS cihazına 8’e kadar kart ekleyebileceğinizi unutmayın. Apple Pay’ı birden fazla cihazda kullanabildiğinizden emin olun, ancak kartınızı kullanmak istediğiniz her cihaza eklemelisiniz.

Apple Pay’ı iPhone  kurduktan sonra, iCloud’da oturum açtığınız sırada Mac’teki Safari’deki web sitelerindeki kartları kullanabilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Kart Ekleme

1. Adım: Ana Sayfa ekranından Cüzdan uygulamasını başlatın.

2. Adım: Kredi Ekranı veya Banka Kartı üzerine dokunun.

3. Adım: Yeni bir kredi kartı veya bankamatik kartı eklemek için ekrandaki adımları takip edin. iTunes ile kullandığınız kart bilgilerini girmeniz istenebilir; Burada, güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

4. Adım: İleri tuşuna dokunarak ilerleyin.

Bankanızın veya kartınızın verildiği şirketin sizin tarafınızdan girilen bilgileri onaylayacağını unutmayın. Kredi kartı / bankamatik kartınızı Apple Pay’a ekleyip eklememenize bakılmaksızın, banka veya kart düzenleyicisi karar verecektir. Bankanız veya kartınızı veren kuruluş kartlarınızı doğrulamak için daha fazla bilgi vermenizi isteyebilir. Her bilgi girildikten sonra, Ayarlar › Cüzdan ve Apple Pay’a dönün. Sonra, kartınıza dokunun.

Banka veya kart düzenleyiciniz kartınızı doğruladıktan sonra İleri’ye dokunun. Apple Pay’ı kullanmaya başlayın.