WordPress Paket Yüklenemedi Hatası

Bildiğiniz üzere wordpress dünyadaki en popüler web tabanlı hazır yazılımdır. Bu kadar kullanıcısı olunca da sürekli olarak bir soru ve sorunlar oluşuyor. Bu yazımızda da sizlerle wordpress tabanlı sitenize tema yüklerken paket yüklenemedi hatasının çözümünü anlatacağız.

Aldığınız hata şu şekilde: “Paket yüklenemedi. Tema style.css stil dosyası içermiyor.”

Çözüm:

  • Sorun temayı yüklemek istediğiniz paketin “.RAR” şeklinde olmasından kaynaklanıyor.
  • Dosyaların hepsini masaüstüne çıkarın.
  • Yeni bir “.ZIP” dosyası oluşturun ve masaüstüne çıkardığınız tüm dosyaları içine aktarın.
Bilgi ve Destek Hattı0850 302 86 68
  • Hakkında
  • Hesap Numaraları
  • Satın Al!
  • Bize Ulaşın
Anasayfa / WordPress Geliştirme / WordPress Tema Kurulumu

WordPress sitelerinize yeni temalar yükleme konusunda takılıyorsanız ve kafanıza takılan noktalar var ise bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda bu sorunların hepsine cevap bulmuş olacaksınız.

Öncelikle yükleceğiniz yeni temayı bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Muhtemelen sıkıştırlmış klasör olarak indirecektir. Sıkıştırılmış klasörden dosyaları çıkardığınızda aşağıda ki resimi görürsünüz.

Daha sonra klasör olarak çıkardığımız dosyaları ftp programı ile ftp bağlanıp wp-contect dizininde themes klasörünün içine yüklemeniz gereklidir. Yükleme işlemini yaptıkdan sonra aşağıda ki resimde gördüğünüz şekilde klasör yüklenmiş olacaktır.

Tema dosyalarının ftpye yüklenmesi ile alakadar kısım bu kadardır. Şimdi admin panele girip Görünüm sekmesinden Temalar linkine tıklamanız gereklidir.

Temalar linkine tıklatından sonra karşımıza gelen sayfada aktif tema üstte pasif temalar altta olmacak şekilde listelenmiştir. Buradan yüklediğiniz temanın ufak resimin hemen altında ki Etkinleştir linkine tıklamanız gereklidir.

Yüklediğiniz yeni temayı etkinleştirdikten sonra sitenizin anasayfasını yenilemeniz durumunda temanın değiştiğini göreceksiniz.