Galaxy j5 6.0.1 Güncelleme Gelicekmi ?

Samsung, Galaxy J5 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladı.

Bir süre önce Samsung Galaxy J5 cihazının SM-J500F modeli için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başlayan Samsung, SM-J500H modeli için de Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladı.

Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi ile birlikte Android 6.0.1 Marshmallow özelliklerinin yanı sıra en son Touchwiz arayüzüne güncellenen Galaxy J5 modeli kararlılık ve son güvenlik güncellemesini de almış durumda.

Güney Koreli teknoloji markası Samsung 2015 yılında piyasaya sunmuş olduğu Galaxy J5 modeli için uzun zamandır beklenen Marshmallow Güncellemesini yayınladı.
İlk olarak Hindistan’da başlayan güncellemenin ilerleyen zamanlarda diğer Avrupa ülkelerinde yayınlanması bekleniyor.

 

 

Samsung Galaxy J5 Android 6.0.1 Güncellemesi

<874,17> MB büyüklüğünde olan ve J500FXXU1BPF yapı numarasına sahip güncelleme, Galaxy J5 için yeni ve daha gelişmiş bir TouchWiz kullanıcı arayüzü getiriyor.
Google’ın Marshmallow işletim sistemine dahil dahil ettiği gelişmiş uygulama izinleri, pil verimliliği sağlayan Doze Modu ve güvenlik iyileştirmelerinin yanında, güncelleme performans geliştirmeleri ve bazı iyileştirmeler içeriyor.

Nasıl Güncellerim ?

İki farklı güncelleme yapabilirsiniz.Genel olarak ilk yayınlanan güncelleme Ota güncelleme olarak adlandırılan sistem üzerinden yapılan güncelleme işlemidir.Bu güncelleme Wifi bağlantısı üzerinden yapılır ve indirme işlemi ile uzun sürebilir yani cihazınızın şarjını kontrol etmelisiniz.

Ayarlar> (Daha fazlası) > Cihaz hakkında > Yazılım güncelleme> güncelleme

OTA üzerinden sürüm yükseltme gerçekleştirmeden önce
Yüksek GSM operatörü veri ücreti ödememek için uygun bir Wi-Fi ağı kullanmak önerilmektedir.
Pili (%50’den fazla kapasite ile) şarj ettiğinizden ve yeterli cihaz belleğine sahip olduğunuzdan emin olun. (en az 1GB)
Sürüm yükseltme sırasında pili çıkarmayın.