Jack Drosey - Twitter
Jack Drosey - Twitter

Yakın zamanda tweet’lerinizi düzenlemeyi umuyorsanız, o zaman sizin için bazı kötü haberlerimiz var. Çünkü Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey bunun “muhtemelen asla” olmayacağını önerdi. Yani, imkansız olmasa da, pek olası değildir.

 

Twitter Düzenleme Düğmesinin Kısa Geçmişi

Twitter 2006’da piyasaya sürüldüğünden beri, kullanıcılar Düzenle düğmesi istiyor. Nedenini görmek kolay. İster bir yazım hatası yapmak kadar basit ister daha sonra kamuoyunda yayından pişman olduğunuza dair bir görüş belirtmek kadar ciddi olsun, hepimiz hata yaparız.

2017 yılında Jack Dorsey, Twitter’ın kullanıcıların tweet’lerini düzenlemesine izin vermeyi düşündüğünü belirtti . Daha sonra, 2019’da, Joe Rogan’a şirketin Twitter’ı bozmadan nasıl Düzenle düğmesi ekleyeceğini anlamaya çalıştığını söyleyen , hala devam eden bir çalışma olduğunu söyledi.

Jack Dorsey Tweetlerinizi Düzenlemenize İzin Vermez

Şimdi, Dorsey konuyu tekrar kavradı, ama iyi bir şekilde değil. Wired ile bir Soru-Cevap videosunda Dorsey, Twitter’a Düzenle düğmesi ekleme olasılığını tartıştı. 2020’de Düzenle düğmesi alıp almayacağımız sorulduğunda, basitçe “Hayır” diyor.

Daha sonra Twitter’ın neden kullanıcıların tweet’lerini düzenlemesine izin vermediğini açıklıyor. Bu onun ilk günlerinde SMS mesajlaşma güven ile ilgilidir. Ayrıca, özellikle retweetlerle ilgili olarak Düzenle düğmesi eklemenin olası tuzaklarını açıklıyor.

 

“Ama muhtemelen asla yapmayacağız” diyerek sonuçlandırıyor. “Asla” güçlü bir kelime olmakla birlikte, “muhtemelen” kullanımı, Twitter’ın gelecekte fikrini değiştirmesi için kapıyı açık bırakır. Sonuçta, bir zamanlar karakter sınırını 140’dan 280’e katlama fikrini reddetti.

Dorsey’i, yukarıda gömülü videodaki 2:57 işaretinden Düzenle düğmesini tartışırken görebilirsiniz. Twitter hayranları muhtemelen Twitter’da perdenin arkasından bir dizi iyi bilgi ve ilginç bilgiler olduğu için her şeyi izlemelidir.

Bunun yerine Tüm Tweetlerinizi Silme

Dorsey, kullanıcılara tweet’lerini düzenleme şansı sunmanın artıları ve eksileri hakkında söylediği her şey mantıklı. Bununla birlikte, şirketteki muhaliflerin kazanması ve tweet’imizi düzenlememizi engellemesi hala hayal kırıklığı yaratıyor.

Her şey insanların nükleer seçeneği kullandıkları ve bunun yerine tweet’lerini sildikleri anlamına geliyor. Özellikle geçmişte dert edecekleri bir şey söylediklerini düşünürlerse. Bu sizi anlatıyorsa, tüm tweet’lerinizi nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır .