bose-series-ii

Ünlü hoparlör ve gelişmiş müzik sistemleri geliştirici Bose ile Apple’ın arası davalardan sonra bir hayli açıldı. Apple’dan son açıklama olarak artık Apple Strolerde Bose ürünlerine yer vermeyeceğini duyurdu. Bose ile Apple’ın arasını açan geçtiğimiz günlerde Beats Audio’yu satın alan Apple’ın Bose ile arasında yaşanan patent davlarından başka bir şey değildi. Ürettiği bir çok kaliteli ürünler ile adından söz ettiren Bose, Arabalardan tutunda bir çok teknolojik ürünlerde karşımıza çıkıyor. Apple ekosistemi için bir çok dock ünitesi ve kulaklıklar hazırlayan Bose bu hazırladığı ürünleride Apple storelerde rahatlıkla satabiliyordu. Artık bu davalardan sonra Apple’ın Bose’ye Apple storelerde yer vermemesi bekleniyor.

Peki Ya Bose İle Beats Arasında Yaşanan İlginç Olan Olay Neydi?

Bose’un anlaşmalı olduğu NFL oyuncusunun canlı yayında Beats kulaklık takmasından dolayı aldığı cezadan sonra Apple harekete geçti.

Edinilen bilgilere göre Apple Bose ürünlerini Apple Store’den bir an önce kaldırmanın hesaplarını yaptığını tahmin etmemek elde değil. Konu ile atılacak adımları önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Henüz Apple tarafından da resmi bir açıklama ve duyuru gelmiş durumda değil. Fakat Bose’un Beats’e karşı rakip olması yani dolaylı yoldan Apple’a rakip olması patent ve lisans sorunları önünde getirecek gibi görünüyor.