Touch Bar Widows ile Uyumlumu ?

Yeni MacBook Pro modellerinde bulunan Touch Bar özelliğinin Boot Camp üzerinden Windows desteği sunup sunmayacağı belli oldu. İşte Touch Bar ve Touch ID’nin Windows için geleceği.
macbook touch bar ile ilgili görsel sonucu

Birçok kullanıcı, Apple MacBook dizüstü bilgisayarlarında macOS’un ile birlikte Boot Camp ve Windows da kullanıyor. Bu durum haliyle yeni MacBook Pro ailesinde de devam edebilir. Touch Bar ve Touch ID teknolojilerinin Windows işletim sistemi ile nasıl çalışacağı ise merak  ediliyordu.

Boot Camp ile Windows için Touch Bar desteği

Mac’inize Windows yüklemenize yardımcı olan Boot Camp sayesinde macOS ve Windows arasında sisteminizi yeniden başlatarak geçiş yapabiliyorsunuz. Boot Camp ile Windows kullanımında Touch Bar’ın işlev görüp görmeyeceği konusunda Apple’a gönderilen bir soruyu ise, şirketin yazılım mühendisliği müdürü Craig Federighi cevaplamış durumda. Cevap ise kısa ve öz: Kesinlikle!

Bu kullanımın ise büyük ihtimalle macOS’a oranla oldukça kısıtlı olacağı öngörülüyor. Yani büyük ihtimalle Windows’ta Touch Bar F1-F12 şeklinde sanal tuşlar olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca ses kontrolleri, oynatma ayarları ve ekran parlaklığı işlevleri de FN tuşu ile sağlanabilir. Ek olarak sanal güç tuşunun da sunulacağı ancak Touch ID özelliğinin aktif olmayacağı söyleniyor.