Odin İle Android Cihazlara Yazılım Yüklemek

Akıllı telefon pazarının amiral gemilerinden biri olan Samsung cihazlara bilindiği üzere  firmanın bir yazılımı olan Kies ile ya da doğrudan cihaz üzerindeki yazılım güncelleştirme menüsünden yazılım güncellemesi yapılabilmektedir.

 

Fakat özellikle çok eski ve yazılım güncelleme desteği çekilmiş cihazlar, orjinal yazılımını beğenmediğiniz sizin ya da başka kullanıcıların editlediği yazılımlar ile yeni güncelleme almaya kapatılmış cihazlara yazılımcılar tarafından yapılan editleme işlemleri sonrasında uyarlanmış halini yüklemek istediğinizde kies ya da cihazın içerisindeki yazılım güncelleme menüsü işe yaramamaktadır.

 

Bu durumda yapılacak en güzel işlem samsunglar için yazılım yükleme programı olan odin kullanılarak yazılım güncelleme işlemi gerçekleştirilmektedir. Cihazınızın sammobile üzerinde yayınlanan orjinal rom’u ya da başka kullanıcıların editlediği rom dosyasını indirdiğinizde, bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz odin programı aracılığıyla bu indirdiğiniz yazılımı cihazınıza Yükleyebilirsiniz.

 

           Odin ile android yazılımı güncellemek için odin programını açıp, cihazınızı download moda alarak usb kablo ile bilgisayarınıza tanıtmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra odin uygulamasına bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz rom dosyasını göstererek telefonunuza yükleme işlemini başlatmak için start butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlem yaklaşık olarak 5-10 dakika sürecek olup, bu işlem süresince hiçbir şekilde cihazınızın bilgisayarınızla bağlantısını koparmamanız gerekmektedir.

 

Bu işlemlere başlamadan önce cihazınızın şarjının en az yüzde 50 veya daha fazla olmasına özen gösteriniz. Bu işlem başarı ile tamamlandığında odin uygulamasında PASS şeklinde yeşil zeminli bir uyarı çıkacaktır.