Sony Xa Akıllı Telefonunun Özellikleri

Sony telefonların her geçen gün piyasalarda en çok tutulan markalardan olmasından sonra firma her kullanıcısına hitap eden yeni özellikte telefonlar çıkartmaya devam ediyor.

1100 TL ile 1400 TL arasında piyasalarda rahatlıkla bulunacak olan telefonların başında gelen Sony XA telefonunun siz değerli okurlarımız için teknik özellikleri hakkında incelemeler yaptık.

Telefon öncelikle 137 gr ağırlığında ve son derece kibar bir telefon olarak kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Telefonun 16 GB olan dahili hafızasının arttırılabilir bir hafızasının olması 200 GB’a kadar artan bir hafızanın beraberinde gelmesine neden olmaktadır.

Boyut olarak bu telefon 143 x 66 x 8 mm ebatlarında kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Ekran çözünürlüğü olarak ise 720 x 1280 piksel olan bu telefon oldukça başarılı sayılacak bir ekran çözünürlüğüne sahiptir.

Sony XA telefonunun merak edilen özelliklerinden olan işlemci kapasitesi ise 2.0 Ghz kapasitesinde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.Burada 2 GB kapasitesinde RAM’ın de bulunması telefonun oldukça başarılı bir telefon olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kamera konusunda her zaman fark yaratan kameralar ile kullanıcıların karşısına çıkan bu telefonun arka kamerasının 13 MP öne kamerasının ise 5 MP olduğunu açıklamak istiyorum. Ancak bu kadar başarılı özelikleri bir arada barındıran bir telefonun batarya konusunda kullandığı 2300 mAh kapasitesinde batarya kullanıcıların zaman içerisinde mağduriyet yaşamasına neden olmaktadır.