Iphone 6s Batarya Değiştirme
Apple’ın ortaya çıkan iPhone 7 patlama olaylarından sonra sürekli kapanan iPhone 6S sorununa çözüm aramakta.

Bir süredir gündemi Samsung’un Note 7 faciası meşgul ediyor olsa da aynı zamanda Appletarafında da iPhone 7 için patlama ve yanma haberleri ortaya çıkmaya başlamış durumda. “Acaba Samsung’un benzer durumu Apple’ın başına da mı gelicek?” derken firmanın asıl sorununun iPhone 6S olduğu ortaya çıktı.

Son günlerde sayı olarak oldukça artan iPhone 6S’in kendi kendine ve sık bir şekilde kapanmakonusuna çözüm arayan Apple, ilk olarak bu sorunu yaşayan iPhone 6S kullanıcılarına ücretsiz batarya değişimi sağlayacağını duyurdu.

Eğer sizin de bu tarz bir sorununuz var ve sebebinin bataryadan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız gelen açıklamaya göre Apple Store’a ya da Apple’ın yetkili satıcılarına giderek telefonunuzun seri numarasının kontrolü ile iPhone 6S’teki bu sorunun ücretsiz batarya değişimi için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Ancak, şu anda ilk aşama olarak Amerika’da başlatılan bu ücretsiz batarya değişiminin ülkemizde de yapılıp yapılmayacağı belli değil. Bu sebeple gerekli bilgileri aldıktan sonra tekrar bu haberimizden sizlere Türkiye’de bu batarya değişimi hakkında bilgi vermiş olacağız.

Iphone 6s Pil Değişimi

Tüm şarj edilebilir piller sınırlı bir ömre sahip olma durumuna sahiptir , bu pillerin zaman içinde servis işlemine götürülmeleri ve geri dönüştürülmeleri gerekemektedir. Pilinizin ömrü, iPhone unuzu nasıl kullandığınıza ve iPhone için seçtiğiniz ayarlara göre değişebilir. Pilinizi giderek daha kısa aralıklarla şarj etmeniz gerekiyorsa, pili servis işlemine götürmenin zamanı gelmiş olabilir.

iPhone 6 pili, doldurulabilir lityum iyon polimer pil olarak üretilmiştir. Lityum iyon piller geleneksel pillere göre daha hızlı şarj olurlar, daha uzun ömürlüdürler ve daha yüksek güç yoğunluğu sayesinde daha hafif yapılarına rağmen daha uzun süre dayanırlar.Apple iPhone 6 lityum iyon piliniz önce hızlı şarjla kapasitesinin %80’ine ulaşır, ardından yavaş şarja geçer. İlk %80’lik kapasiteye ulaşmak için gereken süre, ayarlarınıza ve şarj ettiğiniz aygıta göre değişiklik gösterir. Bu iki aşamadan oluşan şarj süreci sadece daha çabuk hareket halinde olmanızı sağlamakla kalmaz, pilinizin ömrünü de uzatır.