İphone 8 Hayal Oldu

Bütün dünya 2017’de iPhone 8’le tanışmayı beklerken, Apple’ın herkesi ters köşeye yatırma ihtimali doğdu.

iPhone’ların üretildiği Çin’den sızan bilgiler, Apple’ın iPhone 8 değil,iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve Ferrari isimli bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor.

Telefonların üreticiye bildirilen model isimleri ise D20, D21 ve D22…

Ferrari kod adlı yeni bir iPhone

İlk iki modelin iPhone 7S ve iPhone 7s Plus olduğu düşünülüyor. Üçüncü modele ise Ferrari takma adı verilmiş. Bunun yeni bir model olması ve takma adından da anlaşıldığı gibi devrimsel Teknolojilerle donanmış çok üst bir model olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Ancak Ferrari olarak Çin’li üreticiye tanıtılan ve üretim için hazırlıklarının yapılmasının istendiği bu modelin gerçek adının iPhone 8 olması ihtimali de çok düşük.

Bütün dünya gibi, üreticinin kendisi de iPhone 8 isimli bir telefon üretmeyi beklerken, ondan ismin saklanması, Apple’ın bu yüksek seviye model ile dünyayı şaşırtacak bir sürpriz peşinde olduğunu düşündürtüyor.

Peki bu sürpriz ne olabilir?

Apple, gerçekten de iPhone’un 10. yılı şerefine yeni telefona iPhone 10 adını vermiş olabilir veya sürpriz yeni bir isimle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor olabilir ki, üretici fabrikanın bile bunu şimdilik bilmemesi için önlem almış gibi görünüyor. Sürprizlere hazır olalım.