iPhone ve iPad İçin Super Mario iOS kullanıcılarının Super Mario Run’a ne zaman kavuşacakları belli oldu.
super mario run ile ilgili görsel sonucu

Super Mario’nun ilk ve efsanevi oyunun iOS platformuna geleceği iPhone 7 lansmanında açıklandı.

Bu akşam Apple’ın yeni telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ı tanıtan Apple, düzenlediği basın toplantısında efsane oyun Mario’nun yapımcısı Nintendo ile yaptığı iş ortaklığını açıkladı.

Nintendo ve Apple ortaklığıyla açıklanan bilgiye göre, hepimizin bir dönem Atari salonlarında çılgınlar gibi oynadığı efsane oyun Super Mario Run, iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlarda oynanabilecek. 8-bit efsane grafiklere sahip olan Super Mario Run oyunu mobil platformda sadece iOS’a özel olurken Android için Apple ortaklığından dolayı yayınlanmayacak.

Ne Zaman Çıkıyor ?

İki ay kadar önce son amiral gemisi cihazları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple, aynı etkinlikte
Nintendo ile olan ortaklığını da duyurmuş ve Nintendo’nun efsanesi Super Mario’nun en sevilen oyunlarından Super Mario Run’ın iOS platformuna geleceği resmi olarak duyurulmuştu.

 

Tabi o zamanki duyuruda oyunun ne zaman iOS’a sunulacağı konusunda bir tarih verilmemişti ancak artık elimizde bir tarih de var.

Super Mario Run, tam 151 ülkede 10 farklı dil seçeneği ile (maalesef Türkçe yok) iOS kullanıcılarına 15 Aralık’ta sunulacak. Ücretli olacak oyuna satın almak için ödemeniz gereken fiyat ise 10 dolar.

Bu arada oyunu oynayabilmeniz için iOS 8.0 ya da daha üst bir işletim sistemine sahip olmanız gerekiyor.