Samsung, Galaxy A 2017  serisinin su geçirmez Olacak

Samsung’un beğenilen orta-üst segment akıllı telefon serisi Galaxy A, önümüzdeki yıl yeni modelleriyle gelmeye hazırlanıyor. Galaxy A5 (2017)’nin sızan görsel ve özellikleri, başarılı bir modelle karşı karşıya olacağımıza işaret ediyor.

Galaxy A5’in yeni modeli 4 ayrı renk seçeneğiyle geliyor. Bunlar mavi, siyah, altın ve roze altın. Ön kısımdan bakıldığında tasarım anlamında pek bir değişiklik göstermeyen cihazın donanımında ise geliştirmeler mevcut. 5,2 inçlik Full HD ekranla geleceği söylenen cihazın gücünü sekiz çekirdekli ve 1.8 GHz hızında çalışan Exynos 7880 işlemciden alacağı öne sürülüyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanının bulunacağı telefonun içerisinde 3.000 mAh pilin yer alacağı söyleniyor. Hem önde hem de arkada 16 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer alacağı iddia edilen telefonun kutudan Android 6.0’la çıkacağı belirtiliyor. Eğer doğruysa Android 7.0’ın çıkışının üzerinden aylar geçmesine rağmen neden Samsung’un böyle karar aldığı merak konusu. Şimdilik Samsung tarafından resmi olarak doğrulanmayan görsel ve özelliklerin kesinleşmesi için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Samsung Mobile Malezya, önümüzdeki yıl gerçekleşecek CES 2107 fuarında tanıtılması beklenen Galaxy A 2017 serisinin suya dayanıklı bir tasarıma sahip olacağını doğruladı.
Galaxy S8’den önce, Samsung’un Galaxy A serisinde en az üç orta sınıf akıllı telefon çıkarması bekleniyor. Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) ve Galaxy A7 (2017), 5 Ocak’ta başlayacak olan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) kapsamında tanıtılacak gibi görünüyor. Samsung tarafından doğrulanmış hiçbir bilgi olmadığı halde, bu cihazlar hakkında birçok bilgiye sahip durumdayız.

Yeni Galaxy A 2017 akıllı telefon modellerinden birini eline almak için sabırsızlananlar için iyi haberler var. Samsung, bu cihazlarla gelecek bir özelliği doğruladı: suya dayanıklılık. Samsung Mobile Malezya, takipçilerine twitter üzerinden “Hepsi A ile başlıyor. Nefesinizi tutun” şeklinde sıra dışı bir mesaj gönderdi.