Kaybolmuş İphone mu Nasıl Bulabilirim ?

İphone’ununuz kayıp mı oldu? Nerede olduğunu bilmiyormusunuz? Bu uygulama tam size göre! İphone’umu bul (Find My İphone) uygulaması ile kaybettiğiniz iphone’unuzu kolaylıkla bulabileceksiniz. Kaybolan telefonunuzun nerde olduğunu harita üzerinden göstererek yardımcı olan bir apple uygulamasıdır.

Yerini tespit ettiğiniz telefonu uzaktan pasif edebilir yada telefonunuzun sesli uyarı vermesini sağlayabilirsiniz.Tabiki bu uygulamayı kullanarak telefonunuzu bulmanız için telefonunuzun internete bağlı ve konum servisinin açık olması gerekmektedir. Unutmayın! Bu ayarlar açık değilse uygulama çalışmaz. İphone’umu bul uygulamasını ayarlar-gizlilik-konum servisleri-iphone’umu bul işlemlerini yaparak etkinleştirebilirsiniz.

Apple store ile ücretsiz sahip olabileceğiniz Find My İphone uygulaması ile telefonunuz nerede olursa olsun bulabileceksiniz. İndirdiğiniz uygulamaya kayıt olmak için Apple kimliği ve şifreniz gerekmektedir. Ayrıca kayıp modu ile İphone’unuzu kilitleyerek kullanıma kapalı hale getirebilirsiniz. İçindeki bilgileri yada belgeleri bu uygulama ile İphone’ununuzdan silmenizde mümkün.

Kaybolan iPhone’u Bulmak

Kaybolan iPhone’u bulmak gerçekten sıkıntılı bir deneyim halini alabiliyor. Biz de bu yazımızda yanlış yere konmuş iPhone’unuzun nasıl kolayca izini sürebileceğinizi göstereceğiz. Özellikle iPhone gibi pahalı bir şeyi kaybetmiş olmanın verdiği acıyı düşünmek hayli zor.

Günümüzde gelişen teknolojinin getirdiği yan etkilerden biri de aşırı çevresel uyaranlara bağlı oluşan kolay dikkat dağınıklığı. Bazen birkaç saniye önce mutfak masasının üzerinde bıraktığınız telefonunuzun yerini anımsamanız dahi zaman alıyor.

Neyse ki bu konuda düşünceli davranan iPhone ekibi bizlere Find My iPhone (iPhone’umu Bul) adında pratik bir çözüm sunmuş. Bu özellik ya da hizmet sayesinde kaybolan veya çalınan iPad, iPod ve iPhone gibi tüm taşınabilir Applecihazlarının yeri kolayca saptanabiliyor.

Bu özelliği kullanmanız için cihazınız çalınmadan ya da kaybolmadan önce iPhone’umu Bul hizmetini aktive etmiş olmanız gerekiyor.