Windovs 10 Bilgasayarınızdan itunes nasıl kurulur?

ITunes’u ilk kez Windows 10’da kullanmadan önce iTunes Kurulum Yardımcısı programını çalıştırırsınız. Devam eden baş ağrınızı en aza indirgemek için şunları yapabilirsiniz:

1iTunes yüklendikten hemen sonra çıkarsanız veya iTunes bilgisayarınıza önceden kurulduysa, iTunes’u ilk kez çalıştırmak için Başlat menüsündeki Tüm Uygulamalar listesinde iTunes kiremitine dokunun veya masaüstündeki iTunes simgesini çift tıklatın.

ITunes’dan çıkmadıysanız, iTunes başarıyla yüklendikten sonra otomatik olarak bu adıma gelirsiniz.

ITunes karşılama sayfası.

ITunes Öğreticiler ana sayfası görüntülenir.

ITunes müzik sayfası.

3Öğreticiler tamamlandığında Öğreticiler ana sayfasını kapatın ve Kabul Edilir (tekrar) öğesine tıklayın. Bilgisayarınızda iTunes’un görmesini istediğiniz müzikleriniz varsa, Tara’yı tıklayın veya Medya Tara’ya dokunun.

Müzik kitaplığınızda ne kadar müzik depoladığınıza bağlı olarak, tarama birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir.

Burada gösterildiği gibi ilk iTunes Müziği sayfası görünür.

ITunes’un müziğinizle gerçekte ne yaptığını merak ediyorsanız aşırı derecede endişe etmeyin. Önceki sürümlerden farklı olarak, iTunes’un en yeni sürümü herhangi bir dosyayı taşımaz. Bunun yerine, müziğinizi işaret eden bir veritabanı oluşturur ve yeni MusiciTunes klasöründe saklar. Hâlâ endişelendin mi? Dosya Gezgini’ni kaldırın ve bakın. Ve rahat bir nefes nefese.

Olabilir veya ithal etmek iTunes’u kullanmak istemeyebilirsiniz (RIP) müzik CD’leri-sökük bir zamanlar olduğundan daha çok daha az yaygındır. Ancak iTunes’u CD’leri kopyalamak için kullanmak istemiyorsanız, şu anda basit bir değişiklik yapmak iyi bir fikirdir.

ITunes'daki Ayarları Al iletişim kutusu.

4Sol üst köşedeki yukarı doğru, açık bir kitap gibi görünen simgenin yanındaki küçük oku tıklayın. Tercihler’i seçin. Bir CD taktığınızda, simgesine veya Ayarları Al simgesine hafifçe vurun veya tıklayın.

ITunes’un MP3 biçimine geçeceğinden emin olabileceğiniz Ayarları Al iletişim kutusu görünür.

5İçe Alma açılır listesinden MP3 Encoder’ı seçin.

Bu, sökük müzik dosyalarının MP3 dosyaları olarak görünmesini sağlar. AAC biçimini (veya bu konuda WMA biçimini) tercih edebilirsiniz, ancak temiz olarak – ya da her yerde olduğu gibi – MP3 olarak hiçbir şey yoktur. AAC’nin yüksek kaliteli ses için daha az alan kullandığı ve iTunes’un Microsoft’a ait WMA biçimini konuşmadığını unutmayın.

6Her gün bir çok CD koparmadıkça Ses CD’lerini Okurken Hata Düzeltimi Kullan onay kutusunu işaretleyin.

Hata düzeltme kullanmanız, kopyalama işleminin biraz daha yavaş çalışmasına neden olabilir – tamam, çok daha yavaş – eski, kirli çizilmiş CD’lerden en iyi kayıtları almanızı garanti eder. Onların sende olduğunu biliyorsun.

7simgesine dokunun ya da Tamam’a tıklayın ve tekrar üzerine dokunun ya da tekrar Tamam’a tıklayın.

ITunes’a geri dönüyorsun.

ITunes’un yeni bir şarkıyı – bir CD’den kopyalanan, internetten indirilen ya da çevrimiçi bir hizmetten satın aldığınız – yeni bir şarkıyı bulamadığını keşfettiyseniz, Dosya Gezgini’nde şarkı dosyasını veya albüm klasörünü bulun ve iTunes’a sürükleyin. .