Katlanabilir Tablet

Tabletler ve telefonların en önemli farkları olan boyutlandırma konusunu sonsuza kadar çözebilecek olan Samsung’un katlanabilir tabletinden ilk duyumlar geldi.

Samsung’un akıllı cihazların form faktörleriyle oynama hevesi çok da yeni sayılmaz. Geçtiğimiz dönemde tanıttığı Galaxy Round esnek ekranlı telefon beklediği etkiyi göstermeyen Koreli üretici, bu sefer çok daha etkili bir yol seçmiş: katlanabilir tablet. Duam adlı Kore yayınından gelen bilgiye göre, Samsung önümüzdeki yıl ilk katlanabilir tableti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

katlanabilir tablet ile ilgili görsel sonucu

Üç panelli tablet

Kaynaklara göre Samsung’un daha önceki patentleri, üç ayrı panele sahip bir tablet tasarımı beklememiz gerektiğini gösteriyor. Bu paneller birbiri üzerinde katlanabiliyor ya da dışa doğru açılarak tam boyutlu bir tablet haline gelebiliyor. Tam açıldığında boyutlarının 8 ila 9 inçlik bir tablete eşdeğer olacağı belirtilen cihazın diğer detayları için biraz daha beklememiz gerekecek.

Lenovo’dan esnek ekranlı katlanabilir cihazlar

Lenovo ise rakibinden daha önce davranarak katlanabilir yapıdaki tablet ve esnek ekranlı akıllı telefonu düzenlediği etkinlik kapsamında kullanıcıların beğenisine sundu. Lenovo’nun esnek ekranlı tableti katlandığı anda bir telefon olarak da kullanılabiliyor.

16-06/10/2016folio-03jt-1.jpg

Tabletin diğer detayları şimdilik bilinmiyor, ancak 2017 yılı ile birlikte esnek ekranlı katlanabilir mobil cihazlar sektörde yavaş yavaş hissedilmeye başlanacak.

İzleyicilerin dikkatini daha fazla çeken ürün ise bileklik halini alabilen telefon oldu. Esnek ekran ve katlanabilir kasa yapısı sayesinde kolu bir bileklik gibi kavrayan akıllı telefon, mobil cihazların kısa süre içerisinde hangi noktaya geleceğini açıkça ortaya koyuyor.

Alt bölümdeki video aracılığıyla ürünlere detaylı göz atabilirsiniz.