Surface Pro 5 Özellikleri

Microsoft, Surface Pro 5 tabletiyle sağlam bir dönüş yapacak gibi gözüküyor. Son iddialar Windows 10 tabletin sunulacak önemli özelliklerine işaret ediyor.
Microsoft’un beşinci nesil tableti olarak karşımıza çıkacak olan Surface Pro 5 ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Peki, Microsoft Surface 5’teki donanım güncellemeleri neler olacak?

 

Microsoft Surface Pro 5 tablet özellikleri neler olacak?

Surface Pro 5 tabletlerin, Intel Kaby Lake işlemci serisini kullanarak yoğun hesaplama gücüne ve batarya süresi geliştirmelerine sahip olacağı söyleniyor. Ek olarak en üst modelde SSD depolama seçeneğinin 512 GB’a kadar çıkması da gündemde. Bağlantı seçenekleri olaraksa USB Type-C ve Thunderbolt 3 portlarına neredeyse kesin gözüyle bakabiliriz.

 

Surface tabletlerin işlevsel yardımcısı Surface Pen’lerin ise manyetik şarj standıyla kablosuz şarj yeteneği kazanabileceği söylenmekte. Ekran tarafında da Surface Pro 5 kullanıcıları oldukça memnun edebilir. Intel Kaby Lake mimarisinin sağladığı 4K desteği sayesinde ekran çözünürlüğünün de tablette 4K’ya çıkması mümkün. Ayrıca ekranın artık dahili parmak izi okuyucuya kavuşması bekleniyor. Malum şirket bu Teknoloji için patentini yıllar önce almıştı.

Surface Pro 5’in 2017 İlkbahar’ında çıkacak windows 10 Redstone 3 ile çalışması bekleniyor. Öte yandan önceki haberler ise Redstone 3 için 2017 Sonhahar’ına işaret ediyordu. Surface Pro 4’ün geçen yılın Ekim ayında tanıtıldığını düşündüğümüzde artık yeni tabletin gelmesi gerektiği kesin. Bakalım Surface Pro 5’i ne zaman görebileceğiz?