WordPress bloglarda herhangi bir yazı kategorisine tıklandığında www.site.com/katagori /wordpress şeklinde permalik görülür. Etiketlere tıklandığında ise permalink www.site.com/tag/php şeklindedir. Burada gözüken category ve tag yazılarını kategori ve etiket olarak değiştireceğiz:

WordPress yönetim paneline giriş yapıyoruz.

Ayarlar » Kalıcı bağlantılar

Bu sayfada alt kısımda Kategori temeli ve Etiket temeli seçenekleri mevcut. Kategori temeli kutucuğuna kategori Etiket temeli kutusuna da etiket yazıyoruz ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklıyoruz.

wordpress-category-tag-kategori-etiket

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sitenizdeki category ve tag bağlantı yapıları kategori ve etiket şeklinde görünecektir.

Not: Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra kontrol ettiğinizde hala eski bağlantı yapısını görüyorsanız cache eklentisi kullanıyor olmalısınız. Eğer Wp Super Cache gibi bir eklenti varsa önbellekteki dosyaları temizledikten sonra tekrar kontrol edin.

WordPressaltyapılı blogunuzda siteadresi.com/category/ wordpress sisteminin varsayılan görünümüdür.Etiketler de aynı şekilde siteadresi.com/tag/ şeklinde gösterilir. Sizin siteniz türkçe içerik barındırıyorsa link yapınızın da türkçe olmasına özen göstermeliyiz. Size gösterdiğim category ve tag kelimeleri yerine kategori ve etiket yazacağız.

  • İlk olarak WordPress Yönetim Paneline giriş yapın.
  • Ayarlar > Kalıcı Bağlantılara gidin.
  • Açılan sayfada alt kısımda kategori temeli ve etiket temeli seçenekleri var. Biz burdaki kutucuklara kategori temeli yazan yere kategori, etiket temeli yazan yere etiket yazıp kaydediyoruz.
  • Dediğim ayarlamaları yaptıktan sonra sitenizdeki category ve tag bağlantıları kategori ve etiket olarak değişecektir. İyi çalışmalar.
  • Dediğim ayarlamaları yaptıktan sonra sitenizdeki category ve tag bağlantıları kategori ve etiket olarak değişecektir. İyi çalışmalar.