Apple AirPods Nezaman Çıkacak
Apple’ın büyük umutlarla tanıttığı ve Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen AirPods kablosuz kulaklık setinden halen bir haber yok. Gelen bilgiler iç açıcı değil.

iPhone 7 lansmanında yenilikçi bir ürün olarak öne çıkan ve Ekim ayında piyasaya çıkması beklenen AirPods kablosuz kulaklık setinde sorunlar bitmiyor. Ürün halen piyasaya çıkmış değil ve ne zaman çıkacağına dair bir bilgi de yok. Sorun Nerede? Apple bilindiği üzere iPhone 7 modelinde 3.5mm kulaklık girişinden vazgeçerek ses aktarımını Lightning portu üzerinden sağlamaya başlamıştı. Kutu içerisinde çıkan Lightning kulaklığın yanı sıra AirPods adındaki Bluetooth kulaklık da tanıtılmıştı.

24 saate kadar kullanım süresi sunan AirPods, özel yongası sayesinde kullanıcının hareketlerini algılayarak müziği kapatma veya çağrı cevaplama gibi fonksiyonlar yerine getirebiliyordu. Ayrıca muhafaza kutusu açıldığı anda iPhone 7 ile otomatik eşleşebiliyordu. Sektörden gelen bilgilere göre kulaklık setinin Bluetooth üzerinden kablosuz sinyalleri alış biçiminde bir problem var ve halen daha çözülememiş durumda. Apple mühendisleri bunun üzerinde çalışıyor ve en kısa sürede piyasaya çıkması amaçlanıyor.

Diğer bir kaynak ise sorunun Bluetooth yongasında değil üretim aşamasında olduğunu iddia ediyor. Bu bakımdan kulaklık halen hacimli üretime geçebilmiş değil. Sorun ne olursa olsun sonuçta ürün piyasaya çıkamadı ve geciktikçe de ilk günkü ilgiyi kaybetmeye başlıyor. Ne zaman çıkacağına dair bir açıklama da mevcut değil. Kulaklığın ülkemizdeki fiyatı 780TL olarak belirlenmişti.