Apple, iPhone 7 ile kulaklık girişini kaldırdıktan sonra, yeni MacBook Pro ile de SD kart girişini tarihe gömdü. Peki ama bunu tam olarak neden yaptı?

Apple’ın belki de çok ihtiyacınız olan SD kart girişini yeni MacBook Pro’dan neden kaldırdığını merak ediyorsunuz. Giden SD kart slotu belki geri gelmeyecek, ancak en azından firmadan gelen bir açıklama var.

Kıdemli başkan yardımcısı Phil Schiller, The Independent’ın yaptığı bir röportajda SD kart slotunun gidişi için birkaç nedenden bahsetti. Slotun “külfetli” olduğunu söyleyen Schiller’a göre bunun nedeni, SD kartın ucunun dışarıda kalması. Slotun (genellikle CompactFlash veya XQD kartlarını kullanan) üst seviye kamera sahiplerini harici okuyucu almaya zorladığını da ileri süren yönetici, günümüzde tüm slotlara duyduğumuz ihtiyacın azaldığını ileri sürdü. Bugünkü kameraların çoğu kablosuz aktarımı desteklediğinden, laptop’unuza hiçbir şey takmadan dosyalarınızı aktarabiliyorsunuz.

iPhone 7, iPhone deneyiminizi çok daha iyi bir hale getiriyor. En önemli özellikler önemli ölçüde gelişiyor, değişiyor. Gelişmiş yepyeni kamera sistemleri, bir iPhone’da şimdiye kadar sunulan en iyi performans ve pil ömrü, etkileyici stereo hoparlörler, bugüne kadarki en canlı ve en renkli ekran, suya ve sıçramalara dayanıklı tasarım.1 Kısacası, her milimetresiyle çok güçlü bir telefon. İşte iPhone 7.

iPhone 7 Plus’ın Kamerası

İki ayrı kamera. Mükemmel bir fotoğraf.

12MPGeniş açılı kamera
ve telefoto kamera
2 kat optik yakınlaştırma
ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma