Java  Seti’ni (JDK) kullanarak Java programlarını nasıl geliştiririm ?

Java applet ve uygulamaları yazmak için JDK gibi geliştirme araçları gerekir. JDK’de Java Runtime Environment, Java derleyicisi ve Java API’leri vardır. Hem yeni hem de deneyimli programcılar kolayca Java kodu yazmaya başlayabilirler.

 

JDK’yi nereden indirebilirim?

Java Geliştirme Seti’nin (JDK) son sürümünü indirmek için, JDK yüklemelerine gidin.
Geliştiriciler, Java teknolojisi hakkında tüm bilgiler için Java Geliştiricileri için Oracle Teknoloji Ağıbölümüne de bakabilir; bu bölümde dokümanlar ve eğitim bulunur.

Java ile yeni tanışıyorsam?

Java programları geliştirmek ilginizi çekiyorsa ve bu konuda tecrübesizseniz, lütfen yeni başlayanlar için yararlı bilgiler bulabileceğiniz Java ile yeni tanışıyorum bölümüne bakın.

Java sertifikasını nasıl alabilirim?

Oracle Java teknolojisi sertifikasına sahip olmak, işverenlerin gözünde çok değerli özellikler olan teknik becerilerin, profesyonel ilginin ve motivasyonun açık bir kanıtıdır. Oracle’ın tüm sektörde kabul gören Java teknolojisi eğitim ve sertifika seçenekleri, BT şirketinizin beklentilerini karşılayabilecek becerilere sahip olduğunuzu kanıtlamanıza yardımcı olur.
» Java Sertifikası hakkında daha fazla bilgi

Java Geliştirici Konferansları
  • JavaOne, en son Java teknolojileriyle ilgili bilgi edinebileceğiniz, teknik bilgilerinizi genişletebileceğiniz ve strateji uzmanı ve geliştirici meslektaşlarınıza doğrudan sorular sorabileceğiniz üst düzey Java geliştirici konferansıdır. Oracle, başlıca konferansı olan San Francisco’da düzenlenen JavaOne ve bölgesel konferanslar dahil olmak üzere yıllık JavaOne konferansları düzenler. Yakında düzenlenecek etkinlikler ve etkinlik yerleriyle ilgili bilgi edinmek için www.oracle.com/javaone adresini ziyaret edin.
  • Oracle Teknoloji Ağı Geliştirici Günleri, düzenli olarak tüm dünyada gerçekleştirilen ücretsiz ve uygulamalı Java geliştirici atölyeleridir.
  • Oracle ayrıca, çeşitli üçüncü taraf Java teknoloji konferanslarına ve etkinliklerine de sponsorluk yapmaktadır. Yakında düzenlenecek size yakın bir etkinlik için Oracle Etkinlikleri kataloğunu arayın.