apple iphone 7 için hangi değişiklikleri yaptı
Yeni iPhone sızıntılarına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Taze sızıntıda ise çevirici adaptör kendini gösterdi.
Şematikler olsun, sızıntılar olsun veya yeni iPhone’ların maketleriolsun, hiç birinin alt kısmında 3.5 mm’lik geleneksel kulaklık girişi yok! Hatta bu sızıntılardan çok daha önce jack portunun kaldırıldığı birkaç kere raporlandı. Hatırlarsanız sizlere Lightning – 3.5 mm’lik jack portu çevirici adaptörden bahsetmiştim. Taptaze bir sızıntı videoya göre çevirici gerçek.

 

iPhone 7’nin yanında gelecek

Vietnam’dan gelen videoda, Lightning – 3.5 mm’lik jack portu çevirici adaptör gösteriliyor. Kaynağın iddiasına göre bu çevirici doğrudan Foxconn’dan gelmiş! Foxconn’un, Apple’ın baş tedarikçisi olduğunu duymayan kalmamıştır. Videoda çevirici iOS 9’da çalışmazken (iOS 9’da uyarı ekranı çıkıyor), iOS 10’da çalışıyor.Şaşırtıcı bir şey değil, Apple çevirici adaptörü iOS 10’la uyumlu hale getirmiş. Klasik bir şirket taktiği.

Eğer sözde videoyu ve iddiaları doğru kabul edersek, iPhone 7’nin yanında Lightning – 3.5 mm’lik jack portu çevirici adaptör olacak. Şarj ederken telefonla konuşan veya müzik dinleyen kişiler için kulaklık girişinin kaldırılması kötü oldu. Mesela harici güç kaynağını iPhone’a bağlayıp, kulaklıkla müzik dinleyen birçok kişi var. Artık böyle bir imkan iPhone 7’de olmayacak görünüyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?