iPhone 7 kırmızı geliyor!

iPhone 7 için yeni gelecek renk seçeneği sonunda ortaya çıktı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri yeni renklerine kavuşuyorlar. Ama tek sürpriz renk değil!

Kırmızı iPhone 7 geliyor!

Apple önümüzdeki aylarda yepyeni tablet modellerini tanıtacak. Ama bu etkinliğin tek yıldızı iPad olmayacak gibi görünüyor. iPhone 7 için uzun süredir beklenen bir model de görücüye çıkacak.

Kırmızı iPhone 7 ortaya çıktı!

İlk rapor edilen bilgi, Apple’ın küçük telefon kullanmaya devam edenler için piyasaya sunduğu iPhone SE modeli hakkında. Bu model için 128 GB destek sağlayan model gelecek. Yani atık 16 GB ve 64 GB yanında, bir de iPhone SE 128 GB olacak.

Aynı zamanda Apple’ın bir de Product RED isimli bir hareketi var. Bu hareket kapsamında ilk kez iPhone’larda, kırmızı renk seçeneğini göreceğiz gibi. Product RED ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri yepyeni bir renk seçeneğine kavuşacak.

Mac Otakara tarafından sızdırılan bu bilgilerin ne kadar doğru veya yanlış olduğunu, 5 Haziran‘da düzenlenecek olan konferans sırasında ortaya çıkacak.

Kuo’nun iPhone 8 ile ilgili diğer bir iddiası ise, yeni iPhone modelinin 5.1 ya da 5.2 inçlik bir ekranla gelecek olması. Bu ekran boyutları zaten şimdiye kadar sızdırılan hemen hemen her haberde dile getiriliyordu. Bu durumu ilginç kılan iseiPhone 8’in iPhone 7 ile aynı boyutta olacağı iddialar. Zira iPhone 7’nin ekran boyutu 4.7 inçti. Eğer Apple, 5.2 inçi iPhone 7 kasasına sığdıracaksa, çerçeveleri sıfıra indirgeyip, home tuşunu da tarihin tozlu sayfalarına gönderebilir.